ابعاد درب اتوماتیک شیشه ای

از مهم ترین عوامل تاثرگذار بر انتخاب درب های اتوماتیک، ابعاد و سایز آن ها می باشد. این درب ها در عرض و ارتفاع های مختلف بسته به فضای موجود برش می خورند. خوبی این نوع درب های اتوماتیک این است که با هر قالب سفارشی سازگارند.

علاوه بر سایز درب اتوماتیک شیشه ای، وزن فریم ها بسته به نوع کاربرد و میزان رفت و آمد در انتخاب مشتری نقش بسزایی دارد. جنس شیشه در درب اتوماتیک شیشه ای می تواند از جنس شیشه یا شیشه سکوریت است.

کارشناسان فروش درب های اتوماتیک مناسب ترین و بهترین درب شیشه ای را با محاسبه ابعاد آن، مطابق با شرایط محل شما، به شما پیشنهاد می دهند تا بهترین انتخاب را در خرید داشته باشید.

ابعاد درب اتوماتیک شیشه ای

ابعاد درب اتوماتیک شیشه ای

اگر ابعاد درب اتوماتیک شیشه ای با محل شما مطابقت نداشته باشد باعث ایجاد ظاهری ناخوشایند و عملکرد نادرست درب خواهد شد و طول عمر آن به شدت کاهش می یابد. کارشناسان جهت نصب درب اتوماتیک باید به محل سکونت مشتری رفته و ابعاد درب را با ابزارهای دقیق و مهندسی اندازه گیری کنند.

عرض و ارتفاع درب ها و لت ها هنگام برش باید با دقت انجام شود. همچنین در مرحله بعد باید محل آهن کشی و قرارگیری ریل ها را بدرستی اندازه بگیرد.

تعداد لت ها در اندازه گیری درب های شیشه ای تاثیر دارد و نحوه اندازه گیری در یک لت و دو لت بودن درب متفاوت است.

این نکته را هم فراموش نکنید که حتما باید ابعاد درب اتوماتیک شیشه ای متناسب با وزن آن باشد. در صورت متناسب نبودن درب، عملکرد درستی نخواهد داشت و در باز و بسته شدن دچار اختلال خواهد شد.

از متخصصین و تامین کننده های معتبر کمک بگیرید

حتی در صورت کارکرد درست درب، هنگام باز و بسته شدن آن، این عدم تناسب تاثیرات منفی بسیار زیادی روی موتور آن خواهد گذاشت و در نتیجه موتور درب زود خراب می شود و استهلاک آن پایین می آید و شما مجبورید هزینه های زیادی بابت تعمیر و یا تعویض آن پرداخت کنید.

از این رو برای داشتن سایز و ابعاد متناسب با وزن و شرایط محلی خود از تامین کننده های معتبر کمک بگیرید و اجازه دهید کارشناسان و متخصصین مربوطه، فرایند اندازه گیری و نصب درب را انجام دهند. تنها در این صورت شما می توانید از خرید درب اتوماتیک با کیفیت بالا و عملکرد خوب مطمئن شوید.

نصب تخصصی درب های اتوماتیک

نصب تخصصی درب های اتوماتیک

نکات مهم در ابعاد درب های اتوماتیک شیشه ای

  1. هر درب یا لته، دارای یک قالب فلری مستطیل شکل است و دارای دو ضلع بالا (کفی درب) و پایین (بغلی) است.
  2. ارتفاع لته های ثابت بین ۲ الی ۲٫۵ متر است و ارتفاع لته های متحرک حدود ۲ سانتی متر از لته های ثابت کمتر است چون باید آزادانه حرکت کنند.
  3. عرض لته های ثابت و متحرک باید یکسان باشد تا شکل ظاهری مطلوب باشد و مکانیسم نصب درب درست باشد.
  4. محاسبه عرض لته های درب اتوماتیک شیشه ای بستگی به تعداد لته هایی است که می خواهید در سیستم خود نصب کنید.
  5. از فرمول زیر جهت محاسبه عرض لته ها استفاده می کنند:

(عرض لته ها: عرض کل ورودی + دو برابر عرض بغلی لته – ۴ سانتی متر بادخور تقسیم بر / تعداد درب ها)

عرض و ارتفاع کتیبه ها

کتیبه ها همان فضای بالای درب اتوماتیک شیشه ای است که فضایی به اندازه اپراتور درب شیشه ای دارند. ولی در برخی مکان های تجاری برای زیباسازی فضا از کتیبه ها، در بالاسری درب شیشه ای ورودی استفاده می کنند که محاسبه آن به شرح زیر است:

(ارتفاع کتیبه = ارتفاع کل ورودیارتفاع لته درب ثابت – ۱۵ سانتی متر)

عرض کتیبه = عرض کل ورودی – ۲ سانتی متر بادخور