ابعاد درب اتوماتیک شیشه ای
01/02/2020

انواع قفل کرکره برقی

قفل کرکره برقی:

همانطور که میدانید کرکره برقی وسیله ای است که توسط موتور و نیروی برق بالا و پایین کشیده میشود ولی هنگامی در اثر قطع جریان برق در تردد آن مشکلاتی بوجود بیاید میتوان آن را بصورت دستی باز و بسته کرد. بهتر است برای جلوگیری از هرگونه خطر احتمالی هنگام بسته بودن کرکره و ترک محل کرکره را قفل کرده تا امکان بالا رفتن و باز شدن آن مقدور نباشد.  

قفل کرکره برقی بصورت جفتی قرار میگیرد که یکی از آن ها روی تیغه انتهایی کرکره پیچ شده و دیگری در انتهای پایین ریل نصب شده است. فقط باید دقت شود که در زمان نصب طوری تنظیم شوند که وقتی کرکره به کف زمین رسید سوراخ های این جفت در یک راستا قرار بگیرند.

 

جاقفلی:

جاقفلی قطعه ای پلیت مانند و مسطح است و از آلیاژ استیل ساخته شده است. طراحی این قطعه بصورت جفت و به شکل L است. یکی از این پلیت های استیل به پروفیل و شاسی کرکره برقی جوش داده میشود و قطع دیگر به تیغه انتهایی کرکره جوش میخورد و از پیچ های بدون سر برای نصب آنها استفاده میشود. در هرکدام از این پلیت ها برای عبور چفت قفل یک حلقه تعبیه شده است. و انواع مختلف قفل های کتابی و آویز برای آن قابل استفاده است.از مزیت های این قطعه قفل کردن کرکره و جلوگیری از بالا کشیدن آن است.  

 

معایب جاقفلی ها:

  1. این جاقفلی ها باز بیرون نصب میشوند و دسترسی به آن ها راحت است.
  2. این جاقفلی ها بدلیل اتصال به تیغه انتهایی قابل تخریب هستند.
  3. قابل برش و اهرم کردن هستند و صدای بسیار زیادی ایجاد میکنند.

از دیگر نکات مهمی که باید در نظر داشت این است که تحت هیچ شرایطی کلید ریموت را قبلا از بازکردن قفل های درب جهت باز کردن کرکره فشار ندهید زیا باعث افزایش فشار زیاد روی موتور و تیغه های کرکره برقی میشود و سبب خرابی آن ها میشود.

 

 

اهمیت قفل کرکره برقی:

یکی از بخش های امنیتی مغازه ها و سایر مکان های کسب و کار داشتن کرکره با امنیت بالاست. قفل کرکره در امنیت کرکره موثر است.

امروزه اکثر کرکره های برقی بدون قفل اند. اما بعضی محیط های کسب و کار مثل طلافروشی ها، مراکز مالی که نیازمند امنیت بالایی هستند از قفل های کرکره برقی استفاده میکنند. امروزه دزدها میدانند که چگونه میتوانند کرکره های برقی بدون امنیت را بالا ببرند اما اگر نصابان همه جوانب امنیتی را درنظر بگیریند، نیاز به نصب قفل روی کرکره های برقی نیست.

 

انواع قفل کرکره برقی:

قفل معمولی: باعث امنیت بیشتر کرکره های برقی میشوند و نیاز است با هربار باز و بسته شدن کرکره ها از آن ها جدا شده و دوباره نصب شوند.

اتوماتیک و برقی: باعث قطع اتصال کرکره برقی به برق میشوند و تیغه های کرکره برقی را از بالا در محفظه ای که برای آن ها تعبیه شده قفل میکنند و این امر باعث میشود کرکره برقی حتی بصورت دستی هم باز نشود.

این نوع قفل ها با اتصال به ریموت کرکره بصورت اتوماتیک با هربار درخواست برای بازکردن کرکره برقی باعث جریان برق در موتور کرکره برقی میشود و کرکره باز میشود و هنگام بسته شدن بصورت عکس عمل میکند.

قفل برقی ضد سرقت: برای امنیت بیشتر در قسمت راست و چپ تیغه انتهایی کرکره قطعه ای بنام جاقفلی معمولی نصب میشود. مشتری بعد از بستن درب کرکره باید قفلی مانند قفل کتابی به این جاقفلی بزند تا کسی نتواند کرکره را توسط خلاص کن بالا دهد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *