کرکره برقی و انواع آن

 

کرکره برقی

کرکره برقی

امروزه و در طی چند دهه گذشته تولید و فروش مدل های مختلف کرکره برقی رشد چشمگیری داشته است که می توان عمده ترین دلایل آن را کاربردهای متعدد و رنگ بندی های متفاوت آن دانست .

در اوایل تولید این درب و پنجره های کرکره ای این نوع پنجره ها مکرراً خراب می شدند و باعث نارضایتی مصرف کنندگان شده بودند که رفته رفته و به مرور زمان کرکره های جدید برقی به میزان زیادی تولید شد که مشکلات انواع قدیمی آن را نداشت و خیلی سریع جایگاه خود را پیدا کرد و افراد بی شماری راغب به خرید آنها شدند. علاوه بر آن این نوع کرکره ها از قیمت مناسبی برخوردار هستند که مجموع این دلایل باعث جایگزینی مدل های جدید کرکره برقی با درب و پنجره های قدیمی که با استفاده از لولا باز و بسته می شدند شد .

این مدل درب های کرکره ای نسبت به مدل قدیمی آن 2 مزیت عمده و اصلی داشتند .

اول آنکه استفاده از این کرکره های برقی باعث استفاده بهینه از فضای پارکینگ ها شد ، مدل درب های اتوماتیک برای باز شدن نیاز به اندکی فضا و

اشغال بخشی از ورودی پارکینگ دارند که کرکره های برقی این مشکل را برطرف کردند . مزیت دوم درب های کرکره ای ارزان و مقرون به صرفه بودن آن است ، تولید و نصب درب های اتوماتیک از هزینه بیشتری برخوردار است و همین موضوع دلیلی شد تا افراد بیشتری اقدام به تهیه و نصب کرکره های برقی برای درب ورودی پاکینگ خود کرده اند .

زندگی در شهرهای شلوغ ، با سروصدا ، آلودگی و شلوغی های زیاد و همیشگی همراه است، از این رو اکثر مهندسان ساختمانی و ساختمان سازان سعی کرده اند که بناهای خود را از همه لحاظ عایق بندی کنند تا آسایش و آرامش ساکنان ساختمانی را فراهم کنند . در این مورد کرکره برقی توانسته اند رضایت مشتریان خود را جلب نمایند چرا که این کرکره های برقی عایق بسیار خوبی برای گرما ، سرما ، سرو صدا و همچنین گرد و غبار هستند .

شما جهت تهیه جدیدترین مدل های کرکره برقی با رنگ بندی و طرح های متنوع می توانید با شرکت آرتادر تماس بگیرید تا مشاوره لازم را دریافت نمایید .

اطلاعات لازم در مورد کرکره ای برقی اعم از:

1-  نوع تیغه ها

2- انتخاب شرکت برای خرید آن محصول

3- مدل موتورها و سایر ابزار الکتریکی و غیره می باشد که قبل از اقدام به خرید سعی کنید در این موارد اطلاعات کافی را کسب کنید .

در سال های قبل بیشتر کرکره های دستی رایج بود این کرکره ها که از جنس آهن بودند در برابر باد و باران مرغوبیت جنس خود را از دست دادند و زنگ میزدند و نیاز به رنگ آمیزی دوباره داشتند.کرکره های سنتی بعد از چند سال جای خود را به کرکره های آگوردوانی دادند.حفاظ های آکوردوانی ایده های بسیار خلاقانه و خوبی بودند.اما رنگ آمیزی آن سخت و قیمت بالایی دارد.

به مرور زمان کرکره های سنتی بلا استفاده شدند اما در مقابل آن درب هایی با متد تکنیکی جدید،رنگ بندی های مختلف،درب های سبک و اتوماتیک که کاربردی مناسب برای تمام سنین دارد.این کرکره ها از جنس آلمینیوم هستند و مطابق سلیقه تمام افرارد هستند.از کرکره ها برای مغازه ها و پارکینگ ها استفاده میشوند.اولین نکته ای در خرید این محصول مهم است مرغوب بودن تیغه هاست که باید توجه داشت که از جنس ضایعات آلمینیومی نباشند به دلیل اینکه باعث پارگی تیغه ها در مفصل و هنگام عملکرد سر و صدای زیادی ایجاد میکند.پس پایین بودن قیمت کرکره ها ممکن است به علت جنس نا مرغوب تیغه ها باشد،از مزیت های کرکره های برقی وجود امنیت بالا در مقابل استفاده آسان و نیروی کمتر  است.از دیگر مزیت های کرکره های برقی ، باز و بسته شدن آنها در هر مکانی که هستید بنا تنها با فشاردادن یک دکمه .

انواع کرکره برقی امروزه برای درب های پارکینگ،مراکز تجاری و اداری و منازل استفاده میشود که علاوه بر امنیت محیط و جلوگیری از ورود افراد غیر ،از نفوظ باد و باران ،نور خورشید نیز جلوگیری میکند.

برای استفاده از کرکره برقی برای پارکینگ ها بهتر است از تیغه های غضروف دار استفاده شود  چون در داخل اش لاستیک هایی دارد  واز بروز سر و صدا جلوگیری میکند.

علت صداهای ناهنجار کرکره های برقی چیست

علت ایکه یک مشتری خواهان درب اتوماتیک است آسایش و راحتی آن است و انتظار دارد از خرید خود رضایت کامل را داشته باشد و انظار دارد که یک درب اتوماتیک رول آپ بیصدا داشته باشد بیشترین دلیل وجود این صدا ها در تیغه هاست.یکی دیگر از عوامل وجود صدا هم وزن نبودن تیغه های آن اشاره کرد که در واقع این تیغه ها به دلیل متغیربودن در وزن ها و سبک سنگین بودن تیغه ها باعث سر و صدا می شود.

از دیگر عواملی که باعث بروز سر و صدا میشود استاندارد نبودن قالب ها در فراین تولید است و هماهنگ نبودن در فرایند مورد انتظار در قلاب هاب کرکره برقی است یعنی اگر نر و مادگی قلاب های کرکره برقی نتوانند در داخل یکدیگر قرار گیرند صدای نا هنجاری ایجاد میشود .

 

دلیل بالانرفتن موتور کرکره های برقی

موتور عامل اصلی و محرک حرکت تیغه ها بر روی ریل کرکره هاست و وجود خرابی و مشکل در این ناحیه میتواند عملکرد ساختار اصلی دستگاه مکانیکی را با تحرک الکتریکی را تحت تاثیر میگذارد پس می توان گفت یکی از علت های بالا نرفتن کرکره های برقی موتور ها هستند.

از عوامل دیگر بالا نرفتن کرکره های برقی برد کنترل است برای تشخیص خرابی این قسمت بهتر است آن ها را به برق متصل کنیم .در صورت سالم بودن موتور ها برد کنترل خراب است و به دلیل  احتمال بروز خطر بهتر است تعمیرکار آن را کنترل کند.