جک پارکینگ

اکثر اطلاعات لازم در مورد جک دو لنگه پارکینگی و یا موتور های ریلی درب اتوماتیک

اولین مدل از جک پارکینگ که معرفی می کنیم جک درب اتوماتیک الکترومکانیک (Mechanic automatic gate) می باشد :

این مدل یکی از محبوبترین و پرکاربردترین انواع جک پارکینگ در این دوره زمانی است. بیشتر شرکت های تولید کننده جک پارکینگ مدل الکترومکانیک را می سازند . و اکثر تولید کننده جک های اتوماتیک که در داخل کشور فعالیت می کنند فقط مدلهای الکترومکانیک تولید می کنند این مدل جک های درب کنترلی چند ویژگی دارند که شامل موارد زیر می باشد :

- این مدل جک های الکترومکانیک در دو نوع متفاوت 220 ولت و 24 ولت تولید می شوند که هر یک از آنها مزایا و معایب خاص خود را دارا می باشند .

- این مدل جک های الکترومکانیک نیازمند سرویس ماهانه نمی باشند .

- به طور نسبی از قیمت پایین و مناسبی برخوردار می باشند که همین امر باعث افزایش فروش آنها شده است .

- در ساختمان هایی که تعداد واحد های مسکونی یا تجاری زیاد باشد بسیار مناسب و کاربردی است .

مدل دیگر جک های اتوماتیک جک درب اتوماتیک هیدرولیکی(hydraulic automatic gate) می باشد :

این مدل جک های هیدرولیکی از فشار روغن برای باز و بسته کردن درب های پارکینگ کمک می گیرد و علاوه بر این نیز از نظر ظاهری تفاوت زیادی با مدل های الکترومکانیک دارد . ولی تفاوت عمده در این مدل قیمت بسیار بالای آن نسبت به مدل الکترومکانیک می باشد . به طور کلی در همه جای دنیا اکثر کمپانی های تولید کننده جک، به ندرت جک های هیدرولیکی پارکینگی را تولید می کنند . چند مورد از ویژگی های این مدل در زیر بیان شده است:

- از لحاظ قدرت، توان جک های هیدرولیکی در بازه 200 کیلوگرم تا دو تن در هر لنگه می تواند باشد .

- تنها معتبر ترین برنده اقدام به تولید این مدل جک پارکینگ می کنند.

- نیازمند سرویس ماهانه می باشند

- جک های هیدرولیکی از نظر قیمت بسیار گرانتر نسبت به جک های الکترومکانیکی می باشد.

- جهت استفاده در مجتمع های مسکونی پر تردد به علت استهلاک و گرمایش پایین مناسب می باشد .

در هنگام خرید جک درب پارکینگ حتما به نکات زیر توجه بفرمایید :

1- فضا و عرض درب پارکینگ

یکی از عوامل بسیار مهم در خرید جک های پارکینگی توجه به عرض درب پارکینگ می باشد . به طور معمول جک های اتوماتیک پارکینگی در عرض 1.80 متری خیلی راحت و آسان درب پارکینگ را بدون هیچ دشواری باز و بسته می کنند البته در این حالت باید وزن درب را نیز در نظر بگیرید . در صورتی که عرض هر لنگ درب اتوماتیک بیش از 2 متر بود باید از جک های اتوماتیک با شفت های بلند تر و با قدرت بیشتر استفاده شود اکثر برندهای تولید کننده جک های اتوماتیک پارکینگی در تولید این مدل جک ها با عرض بیش از 2 متر پیشتاز و با سابقه هستند .

2- میزان تردد و باز و بسته شدن درب در طول شبانه روز

اگر شما در ساختمانی زندگی می کنید که از رفت و آمد بالایی برخوردار است باید مدل جک پارکینگ شما قوی تر و معتبر تر باشد . ساختمان هایی با حداکثر 20 الی 30 واحد تردد خودرو می تواند از درب های اتوماتیک الکترومکانیک بهره ببرید . ولی در مواردی با تردد بسیار بالاتر سیستم جک های هیدرولیکی بسیار مناسبتر هستند و توصیه می شوند .. همانطور که پیشتر هم گفتیم توجه به عرض پارکینگ هم بسیار مهم می باشد که اگر بیش از دو متر بود باید از جک هایی با عرض بلندتر استفاده شود .

3- وزن درب های پارکینگی مورد استفاده قرار گرفته

یکی دیگر از موارد مهم در انتخاب جک اتوماتیک مناسب وزن خود درب پارکینگی است به میزانی که درب سبکتر باشد می توان از مدل جک های ساده تر و ارزانتری استفاده کرد . به طور مثال اگر وزن درب کمتر از 450 کیلوگرم در هر لنگه باشد مدل جک های الکترو مکانیکی مناسب تر می باشد اما اگر چنین نبود توصیه می کنیم که از درب های هیدرولیکی استفاده کنید .

4-اضافه کردن موارد دیگر برای جک های اتوماتیک پارکینگی

در صورتی که شما بخواهید یک سری موارد و امکانات اضافی به درب پارکینگ اضافه کنید باید از قبل آن را در نظر بگیرید مثلا اگر به جعبه برق اضطراری برای مواقع قطع برق نیاز دارید بهتر است که از جک های اتوماتیک کنترلی 24 ولت استفاده کنید . جک های 24 ولت امکان استفاده از برق اضطراری را دارد . علاوه بر این امکان دارد که جک درب برقی 24 ولت باشد ولی به منظور استفاده از آن برق اضطراری آن به کیت شارژ و یا باطری نیاز باشد .

در حال حاظر جک پارکینگ در اکثر ساختمان های نوساز و منازل بسیار پر کاربرد می باشد و از دو نو هیدرولیک آن برای دربها بزرگ و سنگین و از نوع مکانیکی جک پارکینگ برای درب های تک لنگه و سبکتر استفاده می شود.

برای خرید جک پارکینگ می توانید با ما تماس بگیرد