درب اتوماتیک کرکره ای پلی کربنات

درب اتوماتیک کرکره ای پلی کربنات معمولاً در اماکنی نظیر بانک ها و صرافی ها که از نظر امنیتی نیاز است در هنگام شب داخل آنها رویت شود کاربرد دارد. این نوع از کرکره های اتوماتیک علاوه بر عبور نور و محافظت در برابر اشعه UV، در مقایسه با سایر کرکره های اتوماتیک بیشترین ضریب ایمنی را در برابر سرقت و خرابکاری دارا و انواع مختلف آن دارای تائیدیه امنیتی از پلیس پیشگیری نیروی انتظامی است. با توجه به اینکه هر مترمربع از کرکره برقی شفاف حدوداً 11 کیلوگرم وزن دارد، توصیه می شود این تیغه ها به همراه موتور ساید مورد استفاده قرار گیرند.
این تیغه ها از مواد پلی کربنات با مقاومت مکانیکی بسیار بالا و مقاوم در برابر ضربه در رنگهای گوناگون از جمله شیشه ای، دودی رنگ، برنز، آبی، مسی رنگ و ... ساخته می شوند. کرکره های برقی شفاف پلی کربنات بدون رنگ بیشترین شفافیت را دارا است و با توجه به نیاز کارفرما امکان تولید آن با رنگ های گوناگون وجود دارد و در صورت نیاز می توان با افزودن مواد و یا انجام سند بلاست آنرا به کرکره برقی مات تبدیل نمود.
تیغه های کرکره برقی شفاف با استفاده از لوله های آلومینیومی یا زوارهای آلومینیومی و یا لوله استیل به یکدیگر متصل می شوند. برای اجرای پروژه کرکره های پلی کربنات برای درب های دهنه کوچک (حدوداً تا 4 متر) از کرکره برقی شفاف با لوله و یا زوار آلومینیومی استفاده می شود، اما برای پروژه هایی با عرض دهنه بزرگ و همچنین پروژه هایی که امنیت و خاصیت ضد سرقت آن ها برای ما از اهمیت برخوردار است کرکره برقی شفاف با لوله استیل توصیه می گردد. لازم بذکر است تیغه های کرکره برقی شفاف را می توان بصورت ترکیبی با سایر تیغه های کرکره برقی استفاده نمود.
مواد اولیه کرکره های اتوماتیک شفاف پلی کربنات است که عموماً وارداتی هستند و یکی از برترین برندهای آن بایر آلمان است. تیغه های پلی کربنات با ضخامت استاندارد 2mm ، 3mm ، 5mm و همچنین 3mm با ضخامت 5mm در لبه های بیرونی تولید می شوند.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت تیغه های پلی کربنات:
1. کیفیت و برند مواد اولیه آن
2. ضخامت تیغه شفاف و وزن هر متر مربع آن
3. جنس لوله و یا زوار بین تیغه ها و رنگ آن